SOLIDARNI Z UKRAINĄ

INFORMACJA DLA OBYWATELI UKRAINY

1. Punkt informacyjny dla osób przybywających z Ukrainy do Województwa Świętokrzyskiego zlokalizowany jest na Dworcu PKS w Kielcach.

2. Infolinia całodobowa: Dworzec PKS Kielce: 538 508 081 Świętokrzyski Urząd Wojewódzki: 41 342 12 14 Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach: 41 242 16 16 e-mail: ws00@kielce.uw.gov.pl

3. Pomoc dla obywateli Ukrainy : https://www.gov.pl/web/udsc/ukraina2

GMINA SĘDZISZÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ

Tel. 41 38 11 077 wew. 210 (w godzinach pracy Urzędu) kom. 790 456 635

Burmistrz Sędziszowa zwraca się z prośbą do mieszkańców Gminy o wsparcie.

Najpilniejsze potrzeby to: artykuły opatrunkowe, artykuły dezynfekcyjne, leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwskurczowe, apteczki ratunkowe, pakiety do uzdatniania wody, sprzęt gaśniczy, latarki, flary oświetleniowe, baterie, zapalniczki, zapałki, power banki , agregaty prądotwórcze, krótkofalówki, drony zwiadowcze, koce termiczne, materace i śpiwory, maty do spania, peleryny przeciwdeszczowe, kawa, herbata, konserwy.

Wymienione artykuły można przynosić do Urzędu Miejskiego w Sędziszowie, ul. Dworcowa 20 – od poniedziałku do soboty – w godzinach pracy Urzędu. Burmistrz prosi również wszystkich ludzi o wielkich sercach, o zgłaszanie lokali, w których mogą znaleźć schronienie uciekający przed wojną obywatele Ukrainy.

Dodaj komentarz