Ramowy rozkład dnia

6:30 – 8:00 – RADOSNY PORANEK

Codziennie rano przychodzimy do przedszkola. Tu czekają na nas koleżanki, koledzy i nasza Pani. Witamy się ze wszystkimi i rozpoczynamy zabawę. Bawimy się sami lub z koleżankami i kolegami. Wybieramy to co nas interesuje: klocki, lalki, puzzle, samochody, gry planszowe itp.
Wspomaganie i korygowanie rozwoju. Praca indywidualna

8:00 – 8:30 – GIMNASTYKA PORANNA

Po zabawach ruchowych idziemy  do łazienki, korzystamy z toalety i dokładnie myjemy ręce.

8:50 – 9:30 – CZYNNOŚCI HIGIENICZNE

8:30 – 8:50 – TERAZ ZJADAMY PYSZNE I ZDROWE ŚNIADANIE

9:30 – 10:30 – ZABAWA I EDUKACJA – ODKRYWAMY, PRZEŻYWAMY, PRZYSWAJAMY I DZIAŁAMY

To czas, w którym dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Wzbogacamy swoje wiadomości, wyzwalamy aktywność w różnych sferach rozwoju. Uczestniczymy w zajęciach kierowanych przez Panią – malujemy, lepimy, rysujemy, śpiewamy, tańczymy, wycinamy, uczestniczymy w zabawach konstrukcyjnych, badawczych, uczymy się wierszy, piosenek, oglądamy teatrzyki, słuchamy koncertów.

10:30 – 11:30 – PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO WYJŚCIA NA SPACER

Spacerujemy po najbliższym otoczeniu obserwując otaczającą nas przyrodę i nie zapominamy o zabawach ruchowych na placu przedszkolnym.

11:30 – 12:00 – TO CZAS NA PRZYGOTOWANIE DO OBIADU

Dyżurni pomagają pani woźnej w nakryciu stolików i przygotowaniu ich do posiłków (dzieci starsze).

Wszystkie dzieci pamiętają o dokładnym myciu rąk i formach grzecznościowych.

12:00 – 12:30 – OBIAD

Zjadamy pyszne zupy oraz bogate w witaminy surówki przygotowane przez panie kucharki.

12:30 – 14:00 – PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO ODPOCZYNKU

Dzieci młodsze (3-latki) – korzystamy z toalety, uczymy się samodzielnie rozbierać i składać swoje ubranka, słuchamy bajek, muzyki relaksacyjnej.

Wstajemy, ubieramy się, przygotowujemy się do podwieczorku.

12:30 – 16:00 – WESOŁE POPOŁUDNIE

Słuchamy bajek, muzyki relaksacyjnej, bawimy się w sali, rozwijamy swoje zainteresowania i zdolności. Uczestniczymy również w zajęciach dodatkowych z języka angielskiego, tańca, rytmiki, gimnastyki korekcyjnej.

14:00 – 14:15 – ZJADAMY SMACZNY PODWIECZOREK

Najczęściej są to owoce, jogurt albo coś słodkiego.

14:50 – 16:30 – KOŃCZY SIĘ DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

Rodzice zabierają nas do domów, dzieci które jeszcze zostają mają czas na zabawę oraz utrwalenie wiadomości zdobytych w ciągu dnia.