Kalendarz imprez i uroczystości przedszkolnych

W roku szkolnym 2022/2023

  Lp.       Planowanie imprezy i uroczystości  Termin
1.,, Dzień kropki ,,15.IX.
2.,, Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka,, – zabawy integracyjne w ogrodzie przedszkolnym.20. IX.
  3.,, Pożegnanie lata, powitanie jesieni,,- przedstawienie dla dzieci, wspólne tańce, konkursy.   23 .IX.
  3.  ,, Zuchy, maluchy ,,- pasowanie na przedszkolaka.      X/XI
4.Dzień Edukacji Narodowej14.X.
  5.,, O czym szumią drzewa ? ,, – Światowy Dzień Drzewa – kontynuacja projektu przyrodniczo-ekologicznego                         ,, Kubusiowi przyjaciele natury ,,   10. X.
  6.,, Światowy Dzień Chleba ,, – dowiemy się jak powstaje chleb, dlaczego należy go szanować,. Będziemy degustować różne rodzaje chleba i nazywań rodzaje mąki. Upieczemy też swój chleb.   17. X.
  7.,, Znicz pamięci ,, – dzień pamięci o wszystkich, którzy walczyli o wolną Polskę , o nasze miasto – zapalenie zniczy pod pomnikami i na grobach żołnierzy   28 .X.
  8.,, Wieczór patriotyczny ,, – uroczystość przygotowana przez grupę starszaków w formie spektaklu poetycko-muzycznego połączona z degustacją grochówki dla dzieci i rodziców.     8 .XI. występ dla rodziców gr.VI, VII
9.,,Dzień kredki,,   22.XI.
  10.,, Dzień Pluszowego Misia ,,- mój przyjaciel miś.   25 .XI.
  11.  ,, Andrzejki  ,,- dzień wróżb i zabaw.   30 .XI.
  12.  ,, Spotkanie ze świętym Mikołajem,,   6 .XII.
13.,,Dzień guzika,,12 XII
14.,, Magia świąt,, – świąteczne spotkania przy choince z udziałem rodziców ( Grupa VII Jasełka).      XII
  15.,, Jasełka,, – historia narodzenia Jezusa w wykonaniu starszaków dla całego przedszkola . Wspólny śpiew kolęd, dzielenie się opłatkiem, spożycie kolacji wigilijnej na swoich grupach.   21 XII
  16.,, Kocham Babcię i Dziadka ,, – uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.   I
  17.,, W karnawale to są bale ,, – bal przebierańców.     I
18.,,Dzień  Kubusia Puchatka,,18.I.
  19.,, Pączki , faworki, oponki,, – tłusty czwartek- wykonanie i degustacja tradycyjnych słodkości na pożegnanie karnawału.   16 II
20.,, Dzień dinozaura,,27.II
21.,, Dzień psa,,9.III.
22.,, Wiosna tuż ,tuż,, – powitanie wiosny21.III
23.,,Dzień teatru,,27.III.
24.,,Międzynarodowy Dzień książki dla dzieci,,  3.IV.
25.,, Śniadanie wielkanocne,,  4.IV.
26.,, Dzień Ziemi,,21.IV.
27.,, A na tej fladze jest biel i czerwień,,- Dzień flagi28.IV
28.,, Dzień strażaka,,8.V.
29.,, Dzień pielęgniarki,,15.V.
30.,, Międzynarodowy Dzień kosmosu,,  22.V.
31.,,Dzień Mamy i Taty,,       V.
32.,, Dla wszystkich dzieci,,- Dzień dziecka w przedszkolu połączony z biesiadą literacką ,, Polscy poeci dzieciom ,, ( Jan Brzechwa -konkurs)     1.VI.
33.,,Od przedszkola do Opola,,-festiwal piosenki ( o misiu…)  6.VI
34.,, Zielona noc,,2.VI.
35.,,Pożegnanie starszaków,,   22.VI.
36.,, Zielone przedszkole,,-Rabka Zdrój  12-14.VI.
  36.  Konkursy plastyczne i inne w przedszkolu:   Konkurs piosenki i tańca patriotycznego- gminny       ,, Wyczarowane z darów jesieni ,,- konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców.   ,, Anioł Bożego Narodzenia,, -konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców.   ,,Pisanki, kraszanki jajka malowane.. ,,- konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców   ,, Ziemię kochamy , więc o nią dbamy,,- konkurs międzygrupowy na plakat   ,, Eko-moda,,- konkurs międzygrupowy        29.XI.       3.X.     15.XII.   31. III.     20.IV.     29.V.
  37.  Akcje : ,, Cała Polska czyta dzieciom,,   ,, Pomoc przedszkolaków dla bezdomnych psiaków,, – zbiórka na rzecz schroniska dla zwierząt   ,, Ptasia stołówka,, – wywieszenie karmników, dokarmianie przez zimę ptaków.   ,, Błękitny Promyk Nadziei ,,- zbiórka nakrętek dla podopiecznych Fundacji Miśka Zdziśka ,, Zbieramy złom kluczowy ,,- zbiórka złomu kluczowego dla podopiecznych Fundacji,, Akogo? ,, utworzonej przez Ewę Błaszczyk – klinika ,, Budzik,,.   ,, Podaruj radosne święta,, – zbiórka darów dla dzieci z Domu Dziecka w Nagłowicach   ,, Dzień Szpilek,, -akcja społeczna wspierająca dzieci onkologiczne.   Kampania „Mama, tata, tablet” prowadzona przez Fundację Dzieci Niczyje powstała z myślą o rodzicach dzieci w wieku od 0 do 6 lat.   ,,Kartka dla seniora,, – akcja dla podopiecznych ZOL   Udział w akcji ,, BohaterOn,,-Ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku      Cały rok     I/II     XI  –  III     Cały rok     Cały rok       XII     26. IX.     Cały rok      XII   1.IX-2.X.
  38.          ,, Przedszkolak u progu szkoły,,- roczny program współpracy ze szkołą. W ramach programu organizowane są spotkania dla dzieci i rodziców.     Cały rok        
  39.   40.                      ,,  Będę przedszkolakiem ,,- program adaptacyjny.

  Projekty edukacyjne:   ,,Kubusiowi przyjaciele natury ,,- projekt przyrodniczo-ekologiczny   ,,Mały miś w świecie wielkiej literatury ,,- moduł ,,Mały miś i zdrowe nawyki,,   ,, Dookoła Polski,,   ,, Książka( dla) przedszkolaka,,        
  V / VI       Cały rok  

13.II.-31.III.     1.X.-16.VI.   Cały rok    

Harmonogram imprez i uroczystości może ulec zmianie (mogą być dodane również  inne imprezy). Informacje będą udzielane w miarę potrzeb.